ارزیابی ویژگی های فیزیکی و مکانیکی چوب پلاستیک

ارزیابی ویژگی های فیزیکی و مکانیکی چوب پلاستیک تولیدات داخلی و خارجی و ما بین سطوح تولید داخلی:


کمبود منابع جنگلی و چوبی در کشور ما حقیقتی تلخ و انکارناپذیر است که به تبع آن شاهد کاهش ظرفیت تولید و حتی در موارد متعددی تعطیلی کارخانجات صنایع چوب در سالهای اخیر بودیم همین موضوع حساسیت و آسیب پذیری صنایع چوب و کاغذ کشور را به وضوح نشان می دهد و لزوم یافتن جایگزین مناسب و اتکا به سایر منابع و مواد برای صنعت چوب و کاغذ و صنایع سلولزی خودنمایی می کند.


در سال های اخیر، در سطح جهان و به تبع آن در کشور ما تحقیقات و پژوهش های زیادی در زمینه ساخت مواد چندسازه بر پایه استفاده از انواع پلیمرهای گرمانرم و منابع لیگنوسلولزی تجدیدپذیر از جمله الیاف طبیعی انجام می گیرد. تمامی این مسائل ، همه و همه نشانگر مزیت نسبی و اهمیت گسترش صنعت تولید پانل در کشور می باشد. در طول دهه گذشته، چند سازه(( چوب پلاستیک )) توسعه منحصر به فردی داشته و بر اساس عملکرد، فرآیند، محصول و نوآوری در طراحی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. کامپوزیت یا چندسازه چوب پلاستیک از ترکیب و اختلاط پلاستیک و چوب حاصل می شود، به طوری که اجزا تشکیل دهنده ماهیت شیمیایی و طبیعی خود را حفظ می کنند. پلیمرهای پرکاربرد در این زمینه ( پلی اتیلن، پلی پروپلین ) به دلیل غیر قطبی بودن به طور طبیعی با چوب ناسازگار می باشد که برای رفع این مشکل از عوامل جفت کننده از جمله مالئیک انیدرید استفاده می شود. علاوه بر نوع و مقدار سازگار کننده، نوع چوب و ساختار آن نیز عامل موثری بر خواص فیزیکی – مکانیکی است. از آنجایی که امروزه به طور جدی با کاهش منابع چوبی مواجه هستیم ، استفاده از چندسازه چوب پلاست ضمن بالا بردن برخی از مقاومت های مکانیکی نظیر مدول الاستیسیته کششی و برخی از خواص فیزیکی مانند افزایش مقاوت به جذب آب و کاهش واکشیدگی ضخامت و همچنین کاهش ضایعات بیومس گیاهی، امکان صرفه جویی بهتر در منابع چوبی را نیز فراهم می سازد و از طرفی به دنبال افزایش قیمت پلاستیک ها در سال های گذشته، افزودن الیاف و پر کننده های طبیعی به منظور کاهش هزینه ها در صنعت پلاستیک و در برخی موارد افزایش میزان تولید مورد توجه قرار گرفت و همچنین استفاده از این مواد مزایای دیگری نسبت به پرکننده های معدنی ( رس، تالک و آهک ) و الیاف مصنوعی (شیشه و کربن) دارند که عبارتند از قیمت کم،  چگالی کم، قابلیت پر کنندگی زیاد، دسترسی به انواع مختلفی از الیاف در سر تا سر جهان، زیست تخریب پذیری، ضریب انبساط گرمایی کم، تجدید شوندگی، عدم فرسایش ماشین آلات و عدم تولید مواد سمی بعد ار سوختن. از این رو به دلیل مزایای فوق تولیدکنندگان محدودی در داخل مشغول تولید و عرضه چندسازه چوب پلاستیک به بازار هستند ولیکن تاکنون هیچ تحقیق جامعی در ارتباط با مقایسه خواص کامپوزیت های چوب پلاستیک تولید شده در داخل و خارج صورت نگرفته است لذا ضروری به نظر می رسد جهت شناسایی و برطرف کردن مشکلات این کامپوزیت ها، ابتدا خواص فیزیکی و مکانیکی آنها در هر واحد تولید بررسی و با محصولات سایر شرکت ها در داخل و خارج از کشور مقایسه شود.

گروه تولیدی چوب پلاستیک ون وود تولید کننده انواع پروفیل های پلی وود در ایران با داشتن عاملیت های مختلف در اکثر استان ها آماده خدمت رسانی به هموطنان گرامی می باشد.

ون وود با داشتن نفرات متخصص  در حوزه صادرات نیز تا کنون به کشورهای عراق،کویت،امارات،لبنان و لیبی صادرات داشته است.
لذا انتخاب صحیح شرکت تولید کننده می تواند کمک شایانی به رقابت همکاران در امر فروش داخلی و خارجی  داشته باشد.

همچنین برای دریافت لیست قیمت دلاری و قیمت صادراتی با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

Wpc.ir

02126753345

09383603809

لینک لیست قیمت:

https://www.wpc.ir/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA


rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت